Vi fortsætter ufortrødent med Junos Juleshow. Efter et veloverstået julemarked, hvor næsten alle var engagerdet til op over begge ører, nåede vi akkurat at lande inden vi skulle sparke skoene af og holde et brag af en julefrokost. Julemarkedet var i øvrigt en stor succes. Vores elever er de bedste og dem kan ingen tæske!!!

Onsdag havde vi så Julefrokost og det var dejligt lige at få slappet lidt af, sunget julesange, spillet bingo, drukket snaps m.m. Et par af Junos musikinteresserede havde taget vejen forbi Vor Frelser Kirke inden, hvor der var den årlige julekoncert. De var trætte i hovedet efter præsten eftersigende havde snakket lidt for meget.

Ugen igennem er også gået med en masse mediearbejde. Vi har blandt andet lagt sidste hånd på cykelhjelmsfilmen, som i snart for at se. Derudover er der en masse små juleproduktioner igang og en af dem kan i se allerede her.

Vi glæder os som små børn til juleaften.

God juleweekend